Elektronik İmza Yazım Kütüphanesi

ESINA API, kurumsal uygulamalarınız üzerinden belgelerinizi imzalamaya ve doğrulamaya olanak sağlayan bir yazılım kütüphanesidir. Elektronik imza, mobil imza ve zaman damgası süreçlerinizi tek bir kütüphane aracılığıyla hızlı ve pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.


ESINA API Özellikleri

ESINA API, CWA 14170, CWA 14171, ETSI 101733 standartlarına uyumlu ve 5070 sayılı elektronik imza kanununa uygun olarak oluşturulmuştur. Mobil imza hizmeti veren GSM operatörleri ile entegre çalışabilmekte ve bu sayede ek bir entegrasyona gerek kalmadan kurumsal uygulamalara mobil imza yeteneği kazandırmaktadır. Tüm belge türlerini, PAdES, XAdES ve CAdES formatında uzun dönemli imzalar ve doğrular.

Yerel ve Bulut Uygulamalarına Güvenli Erişim

Bilgisayara Java, Akis vb. 3. parti uygulamaların kurulumuna gerek olmadan hızlı ve kolay imzalamaya olanak sağlar. İmzalama işleminin son kullanıcının bilgisayarında gerçekleştirmesi ile belgelerin gizliliği korunmuş olur. Belgeler üzerindeki imzalama zamanının doğruluğunu ve geçerliliğini kanuni olarak ispatlamak için kullanılan zaman damgası desteği sağlamaktadır.

parallax background

ESINA Genel Özellikleri