ESINA E-İmza API

ESINA API, kurumsal uygulamalarınız üzerinden belgelerinizi imzalamaya ve doğrulamaya olanak sağlayan bir yazılım kütüphanesidir.

Elektronik imza, mobil imza ve zaman damgası süreçlerinizi tek bir kütüphane aracılığıyla hızlı ve pratik bir şekilde yönetebilirsiniz. Elektronik imza süreçlerinizi optimize etmenin yanı sıra iş akışlarınızı hızlandırmanıza ve maliyetleri düşürmenize olanak tanır.

Neden ESINA E-İmza API?

Mobil İmza Desteği

Mobil imza hizmeti veren GSM operatörleriyle entegre çalışabilme.

Tarayıcı Bağımsız

Chrome, Edge, Safari, Firefox, Opera tarayıcıları üzerinden imzalama desteği

Platform Bağımsız

Windows, Linux, Pardus, MacOS, iOS ve Android işletim sistemlerinde elektronik imza desteği.

Ek Kütüphane Gerektirmez

Bilgisayara Java, Akis vb. 3. parti uygulamaların kurulumuna gerek olmadan hızlı ve kolay imzalama.

Hızlı İmzalama

Çok sayıda dosyaya hızlı bir şekilde imza atabilme desteği.

SOAP Mimarisi

Güvenli SOAP desteği ile tüm programlama dilleri ile hızlı ve kolay entegrasyon.


Yerel ve Bulut Uygulamalarına Güvenli Erişim

Bilgisayara Java, Akis vb. 3. parti uygulamaların kurulumuna gerek olmadan hızlı ve kolay imzalamaya olanak sağlar. İmzalama işleminin son kullanıcının bilgisayarında gerçekleştirmesi ile belgelerin gizliliği korunmuş olur. Belgeler üzerindeki imzalama zamanının doğruluğunu ve geçerliliğini kanuni olarak ispatlamak için kullanılan zaman damgası desteği sağlamaktadır.Maliyet Tasarrufu

Elektronik imza kullanımı, kurumlarda kağıt, mürekkep gibi fiziksel malzemelerin tüketimini azaltarak işletme maliyetlerinde düşüş sağlar. Aynı zamanda belge işleme süreçlerini hızlandırarak çalışanların zamanını optimize eder ve verimliliği artırır. Bu da kurumların daha sürdürülebilir ve ekonomik iş süreçleri oluşturmasına yardımcı olur.


Çevre Dostu Teknoloji

Elektronik imza süreçleri kağıt tüketimini azaltarak çevre üzerindeki etkiyi azaltır. Daha az kağıt kullanımı, ağaç kesimini ve enerji tüketimini azaltır.Taşınabilir İmza Çözümü

ESINA API, CWA 14170, CWA 14171, ETSI 101733 standartlarına uyumlu ve 5070 sayılı elektronik imza kanununa uygun olarak oluşturulmuştur. Mobil imza hizmeti veren GSM operatörleri ile entegre çalışabilmekte ve bu sayede ek bir entegrasyona gerek kalmadan kurumsal uygulamalara mobil imza yeteneği kazandırmaktadır. Tüm belge türlerini, PAdES, XAdES ve CAdES formatında uzun dönemli imzalar ve doğrular.


Bize Ulaşın!


Tüm çözümlerimizle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.