Parolaları Ortadan Kaldırın.

Gartner’a göre 2023 yılına kadar kuruluşların %30’u en az bir tür şifresiz kimlik doğrulamadan yararlanacak ve statik parolaları ortadan kaldıracak.
Bu da bugünün %5’inden büyük bir artış anlamına geliyor.

•Unutulacak sır yok,

•Şifreyi bir yere yazmak yok,

•OTP yok,

•Oltalama yok,

•Sniffing yok,

•Şifre sıfırlama maliyeti yok.

Güvenlik Riskinin Baş Aktörü: Parolalar

Kullanıcılar günümüzde kullanım zorluklarından dolayı geleneksel kimlik doğrulama yöntemlerini ve bunların güvenlik politikalarını esnetmeye yönelmekteler. Bu da ATO saldırılarının %98 oranında artmasına neden olmakta.

Bu tarz saldırıların önlenmesi amacıyla kurulan siber olaylara müdahale ekiplerinin (SOME) ve yardım masasında parolalara ilişkin çözümlerin maliyetleri de dikkate alındığında parolaların kuruluşlara verdiği maddi zararların çok yüksek boyutlara ulaştığı görülmektedir.

Bunun yanı sıra yaratmış olduğu itibar kaybı ise maddi olarak karşılanamayacak boyutta bir hasar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yapılan araştırmalar ile APT gruplarının en çok devletleri ve global çaptaki şirketleri hedef aldığı tespit edildi.

APT Gruplarının 2020 yılı ilk Hedef Listesi


1. Devletler
2. Bankalar
3. Finansal Enstitüler
4. Siyasiler
5. Telekomünikasyon Şirketleri
6. Eğitim Kurumları
7. Savunma Sanayi
8. Enerji Sistemleri/Şirketleri
9. Kolluk Kuvvetleri
10. Bilgi Teknolojileri Şirketleri
parallax background

Neden Epsilon?


Kuruluşlarda güvenlik ihlallerinin, yetkisiz erişimlerin, kullanıcı hesaplarının ele geçirilmesinin baş aktörü olarak “parolalar” ön plana çıkmaktadır. Parolaları yönetmek ve sorunlarını ortadan kaldırmak da yüksek maliyet gerektiren operasyonlara neden olmaktadır.

Epsilon Passwordless, parolaları ortadan kaldırarak, Açık Anahtarlı Şifreleme (PKC) ve FIDO altyapısı sayesinde hızlı ve güvenli “Şifresiz Kullanıcı Doğrulama” teknolojisi ile kuruluşların güvenlik seviyelerini arttırmalarını ve parola yönetim maliyetlerinden kurtulmalarını sağlar.