SELF-SERVICE ŞİFRE SIFIRLAMA

Epsilon Password Self-Service, kullanıcıların parola sıfırlama veya kilitlenen hesabı açma gibi işlemlerini yardım masasına gerek duymadan kendi kendilerine SMS yoluyla ve web paneli üzerinden yapabilmelerine olanak tanır.

Aynı zamanda IT yöneticileri ve yardım masası çalışanlarının da kullanıcıların kilitli hesaplarını açabilmelerini ve parolalarını sıfırlayabilmelerine de imkan sağlar.

 
Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı nerede olursa olsun SMS yoluyla kurumun belirlediği numaraya “parola” yazıp göndererek hesap kilidini açabilir ve parolasını sıfırlayabilir.

Kullanıcı web paneli üzerinden “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayıp;

•Belirlemiş olduğu güvenlik sorusuna cevap vererek •Telefonuna gönderilen doğrulama kodunu girerek, •Mobil uygulamasından tek kullanımlık şifre oluşturarak

Parola sıfırlama işleminde bahsedilen yöntemlerden yalnızca biri kullanılabileceği gibi, güvenlik seviyesini arttırmak amacıyla yöntemlerden ikisi birlikte de kullanılabilir.

 
parallax backgroundYardım Masası İçin Kullanım


Epsilon Password Self Service Şifre Sıfırlama çözümü kullanıcıların parola işlemlerini kendilerinin yapabilmelerini sağlamanın yanısıra ihtiyaç halinde yetkili IT uzmanının ya da yardım masası görevlisinin de kullanıcıların parolaları ile ilgili işlemleri yapabilmesine olanak sağlar.

Epsilon portalı aracılığıyla ilgili kullanıcıları, ad soyad, kullanıcı adı, telefon numarası bilgileri üzerinden arayabilir, şifre değiştirme işlemini yapması halinde ise yeni parola kullanıcının telefonuna SMS olarak iletilir. Bu esnada yardım masası görevlisi yeni şifreyi kesinlikle göremez.